Jak se pozná gay?

08.04.2010 21:19

    Pohyb a forma těla vysílá do okolí poměrně spolehlivé informace o sexuální orientaci jedince. Ačkoli to neplatí bez výjimek, lidé většinou těmto klíčovým znakům rozumějí a dokáží je rozeznat spolehlivě. Tvrdí to odborníci z University of California Los Angeles (UCLA).

    "Již víme, že muži a ženy jsou vystavěni rozdílně, odlišně chodí a běžní pozorovatelé tyto informace užívají jako klíčová hlediska při vytváření společenských odhadů. Teď jsme zjistili, že běžní pozorovatelé mohou chůzi a tvar těla užívat k posuzování, zda dotyčný je homosexuál nebo heterosexuál, s malou ale zřetelnou mírou spolehlivosti," tvrdí docentka Kerri Johnsonová z UCLA.

    Johnsonová s kolegy z New Yorku a Texasu měřila boky, pas a ramena u osmi mužů a osmi žen, z čehož polovina vždy byli homosexuálové a polovina heterosexuálové. Dobrovolníci potom pochodovali dvě minuty ve studiu, kde je trojrozměrně snímaly kamery používané ve filmovém průmyslu pro vytváření pohybu animovaných postaviček. Přitom byly měřeny především pohyby boků a ramen jako klíčové pro jednotlivá pohlaví.

    Na základě těchto měření bylo zjištěno, že homosexuálové mají tendenci mít tvar těla (u gayů tělo přesýpacích hodin, už lesbiček válcovité tělo) a pohyby (gayové více pohybují boky, lesbičky více rameny) méně shodné se svým pohlavím než jejich heterosexuální protějšky.

    V druhé fázi pokusu pouštěla docentka Johnsonová záběry osob 112 doktorandským studentům. Ti neviděli konkrétní tvář a vizáž jedinců, ale posuzovali podle obrysů těla a animovaného pohybu, zda je dotyčný homosexuál či heterosexuál. Většina z nich přesně dokázala sexuální orientaci na základě těchto klíčových hledisek správně odhadnout. Přesto mnohem přesnější byli při odhadování gayů než lesbiček, kdy jejich přesnost dosahovala 60 procent.

 

Z výzkumu Harvardské univerzity z roku 1999 vyplynulo, že 55 procent studentů je schopno správně určit sexuální orientaci mužů a žen jen na základě jejich sedících portrétů.

 

Diskusní téma: Jak se pozná gay?

6235

ofi1994 | 06.04.2011

přesně tak souhlasim někdy je prostě lepší nekoukat klem sebe

Jak se pozná gay?

Kapucín | 09.01.2011

Inu mnohdy jednoduše,jindy složitě,záleží na mnoha faktorech.Kluci gayové,vystupují většinou mile a hezky vypadající,takoví ti "mám se rád".Na druhé straně jsou lidé zatrpklí,uzavřeni do sebe sama,nenavidějící se pro tento svůj malý komplex méněcennosti.Někdy postáváme jen tak na nádražích a pokukujem tajně po našich vysněných objektech a nevíme si s tím poradit.Někdy je lépe si zavázat oči a necivět,ne na darmo se říká co oči nevidí,srdce nebolí.Mám s tím vlastní zkušenosti v práci ve sprchách,věřte,nevěřte,je to moc těžké.

Přidat nový příspěvek