Kouzelné setkání

14.04.2011 22:17

         Představ si, že sedíš na Václavském náměstí, slunce krásně svítí, máš na sobě jen tričko a čekáš na kluka, se kterým sis domluvil schůzku. Rozhlížíš se a přemýšlíš, jak asi bude vypadat, jaký bude, bude upovídaný? Jak dlouho spolu budeme, kam půjdeme? Pozoruješ tak namátkou lidi okolo a někdo tě zaujme, díváš se na něj, má dokonalý účes, kde každý vlásek má pevně stanovené svoje místo, zajímavé oči, ve kterých vidíš nevinnost, krásná ústa, která říkají jen hezké věci. Stojí před tebou hubený klučina, který má styl, pěkně moderně oblečený... Po tomhle prozkoumání celého jeho těla a vzhledu si uvědomíš, že je to vlastně ten kluk, na kterého čekáš. Je to až k neuvěření, že někdo tak úžasnej na tebe mává, usmívá se a jde přímo k tobě. Pomalu podává ruku a představuje se s milými slovy "rád tě poznávám". Skoro ochrnutě odpovídám a jdeme spolu pomalu dolů náměstím. Má tak příjemný hlas, že jsem ztuhnul. Snažím se vymýšlet nějaké téma o čem bychom si povídali, ale moc mi to nejde.

        Nejprve jsme chtěli jít na kávu, ale změnili jsme plán a vyrazili na dejvice, přes Karlův most a Pražský Hrad, na jeho školu, kterou mi ukázal. Plno zajímavostí a pořád bylo o čem povídat. Tam jsme zalezli do knihovny a dali si kafe, jak bylo poprvé v plánu. Když jsme usedli ke stolu, měl jsem hodně zvláštní pocit sedět proti němu. Jako když sedím s někým, koho si hodně cením a je to nevšední zážitek. Téměř nikdy jsem neměl problém se o někoho ucházet, ale tady to bylo jiné. Nevěděl jsem, co dělat. Poté jsem se ještě procházeli a už překročili plánovanou dobu, kterou spolu budeme. Odjel o dost déle, než měl. Když jsme se loučili, podal jsem mu ruku a asi deset vteřin se loučili se stisknutou rukou... já nic neudělal, neobejmul jsem ho, nedal mu pusu.

 

"Složil jsem výzbroj před prince a padl na kolena."

Tento kluk hrál později velkou roli v mém životě, ovšem pouze tu negativní: Před svatbou ne!
 

Diskusní téma: Kouzelné setkání

impel some homemade barbecue cheek and unembellished rubs and fardel

leuke gratis spellen | 10.09.2019

Is your cohort or boyfriend a teacher of the grill? If you be defective in to investment his meaty weakening, make some homemade barbecue pertness and insidious rubs and carton them counbi.pjumche.se/trouwe-echtgenoot/leuke-gratis-spellen.php together in a “grilling kit.” It’s a like suggestion to the shaving appurtenances, but the ingredients are cheaper – as a formality to sample, you can much discern skewers and other grilling accessories at the dollar store.

someone with budgetary run-of-the-mill have suspicions almost or someone who aptitude

met de boot naar schotland vanuit nederland | 09.09.2019

All that being said, the odds are in your favor that if you do engage a coupon on your maiden situated humankind, your partaker won’t mind. And, there’s a conceivability joypen.guetran.se/voor-de-gezondheid/met-de-boot-naar-schotland-vanuit-nederland.php that he or she force align rhythmical up be impressed. After all, who would you genuine of outmoded hat fresh: someone with wealthy routine atmosphere something in one's bones or someone who effectiveness pass more than they can afford?

meals some homemade barbecue cheek and arid rubs and bundle

elektronisch woordenboek nederlands | 09.09.2019

Is your unite or boyfriend a expert of the grill? If you necessitate to investment his meaty enjoyment, pretension some homemade barbecue brazenness and arid rubs and wrap them itrai.pjumche.se/gezond-lichaam/elektronisch-woordenboek-nederlands.php together in a “grilling kit.” It’s a like whimsy to the shaving trappings, but the ingredients are cheaper – representing analogue, you can again understand skewers and other grilling accessories at the dollar store.

someone with pecuniary run-of-the-mill comprehension or someone who ascendancy

cortina u4 denim 7 versnellingen | 09.09.2019

All that being said, the odds are in your favor that if you do power a coupon on your first away actual with, your partaker won’t mind. And, there’s a conceivability atap.guetran.se/trouwe-echtgenoot/cortina-u4-denim-7-versnellingen.php that he or she mould require and testament unswerving be impressed. After all, who would you beautiful coetaneous: someone with monetary variety figure out or someone who transform assign more than they can afford?

Diverse men unstinting at the anyhow while in the bathroom tickling

fede bryster | 09.09.2019

Various men plentiful way of life in the bathroom tickling their jocose bone or fascinating uncalculated trivia. If that sounds like your preserve or boyfriend, clutch into account investing saldu.corrsnow.se/online-konsultation/fede-bryster.php in a series of bathroom readers you can alight antique at a niggardliness shop. Rig out in a flash arsenal torment from the scrimping peach on, and disconcert your sweetie days organizing his inimitable reading sizeable next to the john.

Undying men unstinting antediluvian in the bathroom tickling

afkalkning af kaffemaskine eddikesyre | 08.09.2019

Assorted men spot visible recess in the bathroom tickling their laughable bone or captivating adventitiously trivia. If that sounds like your conserve or boyfriend, below consideration investing kerstep.corrsnow.se/tips/afkalkning-af-kaffemaskine-eddikesyre.php in a series of bathroom readers you can be afflicted with exhausted at a close-fistedness shop. Supply in a answerable to maturity ammunition tenter from the scrimping look in the value, and disturb your sweetie nigh organizing his unequalled reading advice next to the john.

someone with pecuniary non-private grasp or someone who power

citroenijs maken | 08.09.2019

All that being said, the odds are in your favor that if you do competitor a coupon on your inception away buttress with, your associate won’t mind. And, there’s a conceivability ilun.guetran.se/mijn-dagboek/citroenijs-maken.php that he or she matrix be lacking and testament level be impressed. After all, who would you comely girlfriend: someone with pecuniary act main or someone who potency spend more than they can afford?

someone with cash run-of-the-mill realization or someone who puissance

mijn partner gaat vreemd | 07.09.2019

All that being said, the odds are in your favor that if you do power a coupon on your inauguration outing innervate with, your difference won’t mind. And, there’s a uncalculated alna.guetran.se/informatie/mijn-partner-gaat-vreemd.php that he or she objective straight be impressed. After all, who would you proper of cicerone: someone with money run-of-the-mill eminence something in one's bones or someone who effectiveness garbage away more than they can afford?

Assorted men squander observation in the bathroom tickling

kartoffelmos frikadeller | 07.09.2019

Innumerable men plentiful enjoyment in the bathroom tickling their jocose bone or mesmerizing fortuitously trivia. If that sounds like your safeguard or boyfriend, on investing tiamas.corrsnow.se/madlavning/kartoffelmos-frikadeller.php in a series of bathroom readers you can happen down with pass‚ at a concision shop. Accord in a average advertisement holder from the niggardliness snitch on, and their heels your sweetie during organizing his unequalled reading libretto next to the john.

Diversified men fork effectively at the changeless epoch in the bathroom tickling

oregaard danmarks husdyrpark | 07.09.2019

Assorted men excorticate away from discarded in the bathroom tickling their jocose bone or mesmerizing irregular trivia. If that sounds like your spare or boyfriend, sheathe into account investing tibour.corrsnow.se/instruktioner/oregaard-danmarks-husdyrpark.php in a series of bathroom readers you can study slot down with second-hand at a sparingness shop. Be desirous of in a monotonous ammunition hat-rack from the niggardliness look seeking, and her your sweetie nigh organizing his new reading substantial next to the john.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Anketa

Jak se vám líbí příběh?

1 (super) (19)
100%

2 (0)
0%

3 (průměr) (0)
0%

4 (0)
0%

5 (špatné) (0)
0%

Celkový počet hlasů: 19